Wybór telewizora w dzisiejszych czasach potrafi być wyzwaniem. Nie dość bowiem, że trzeba postawić na…
Projektując i wykonując efektowne i ekologiczne domy z bali, projektanci kwestię aranżacji wnętrza zazwyczaj pozostawiają już samym właścicielom. Co ma zrobić człowiek stający się właśnie właścicielem nowego domku drewnianego, jeśli nie za bardzo wie, gdzie szukać pomocy w kwestii urządzenia oraz dekoracji wnętrza swojego nowego nabytku? Dzięki Bogu, w sieci funkcjonuje dosyć dużo stron i blogów wnętrzarskich, z których zawsze można czerpać inspirację do stworzenia swojej własnej, unikalnej przestrzeni. Dotyczy to zarówno aranżacji przestrzennych wewnątrz domku, jak i na zewnątrz. Przecież teren wokół domku także powinien być jakoś zagospodarowany, aby było widać, że mieszka się nam tam wygodnie i przyjemnie. Domek z bali postawiony na suchej ziemi wygląda trochę jak latająca ryba. Aby przyjął się w naturalnym krajobrazie, trzeba otoczyć go roślinnością. No, chyba że mieści się w samym centrum leśnej głuszy, pośród wysokich drzew, ale to już zupełnie inna sprawa.
Ogródek wokół domku z bali
Będzie wdzięcznym, niewymuszonym miejscem do wypoczynku oraz zażywania świeżego powietrza. I wcale nie musi być duży, aby można było go zauważyć. Dość istotne jest to, co będziemy chcieli w nim hodować. Na pewno przydadzą się kwiaty wszelkiego gatunku. Polecamy stworzyć ogrodowe klomby z bratkami, które w okresie kwitnięcia wydają bajeczny zapach i mienią się całą feerią intensywnych kolorów. Można także rozważyć zasadzenie słoneczników i to w takiej gęstości, aby częściowo zasłaniały nasze domowe okna. Dzięki temu w kuchni czy w łazience nie trzeba będzie zakładać zazdrostek. Grządki kwiatowe w ogrodach, przy których mieszczą się domy z bali, można dodatkowo zarysować dużymi kamieniami, jakich mnóstwo we wiejskich okolicach.
Istotny jest także płot. Zadbajmy o to, aby ogrodzenie chroniące naszą prywatność było nie tylko praktyczne, ale też dyskretne. Można zdecydować się na klasyczne, drewniane szczebelki, w odcieniu podobnych do bali, z jakich powstał dom. W ten sposób zostanie zachowana spójność projektowa.
Salon w domku z bali
Musi być ciepły i przytulny. Ściany z bal drewnianych tworzą jednolitą i zwartą kompozycję. Dodatkowe ocieplenie sprawi, że w domku panować będzie przyjemna temperatura nawet wtedy, gdy nie skorzystamy z ogrzewania. Bez czego obecnie trudno jest wyobrazić sobie wnętrze salonu w przytulnym domu? Oczywiście, bez kominka! Oferty kominków w sieci są przebogate, dlatego można zdecydować się na formy pod wąskie lub szerokie zabudowy. Są wykonane one ze stali najwyższej jakości i stać się mogą świetnym elementem uzupełniającym całość wyposażenia domku z drewna czy domu modułowego z drewna klejonego.
Podłogi zaprojektowane pod domy z bali także wymagają odpowiedniej aranżacji. Można ją opracować za pomocą zastosowania efektownych, ręcznie tkanych dywanów, może z ornamentyką łowicką, może z góralską, może z kaszubską? Wszystko zależy wszak od tego, do jakiego rejonu w Polsce mamy największy sentyment. W nagrzanym pomieszczeniu z przyjemnością będzie się biegało na bosaka, testując miękkość dywanu, albo nawet wygarbowane futro owcze lub baranie.
Meble w salonie w domku z bali
Powinny reprezentować wysoki stopień wykonania, klasyczną elegancję. Najważniejszym meblem, jaki posiadać winien salon domowy to stół. Im szerszy i masywniejszy, tym lepiej. Drewniane stoły rzeźbione wspaniale wkomponują się w naturalną, miodową przestrzeń stworzoną z fragmentów drewna przeróżnego gatunku. Do stołów dobrać trzeba także wygodne krzesła, mogą być wyściełane eleganckim materiałem, osadzonym na równie masywnych konstrukcjach drewnianych z bogatymi elementami zdobieniami. Domy z drewna klejonego bsh wręcz uwielbiają w swoich przestrzeniach wszelkiego typu wyposażenie oraz elementy dekoracyjne, pamiętające jeszcze dawne epoki, w jakich żyli nasi rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie. Jeśli posiadacie zestawy takich pamiątek, nie wahajcie się ani przez chwilę aranżować ich w domowej przestrzeni. Odrestaurowany, stary zegar, wiekowa maszyna do szycia, pamiątkowe naczynia – z pomocą wszystkich tych elementów macie szasnę stworzyć prawdziwie unikalną przestrzeń!
Domy z bali z tarasami
Jeśli domy z bali posiadają tarasy, uznać to można za bardzo korzystny bonus, zwłaszcza przydatny w letnich, ciepłych miesiącach, gdy gościom najwygodniej odpoczywa się nie w środku, tylko właśnie na zewnątrz. Posadzki na tarasach domów z bali mogą być także drewniane, ale to nie warunek, by wystrój uznać za w pełni wartościowy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kamieni piaskowca, albo nawet marmuru w tworzeniu posadzki tarasowej. Dzięki temu zostanie przełamany monopol drewna w aranżacji przestrzeni zewnętrznej wokół domku. Parkiet kamienny też wolniej się eksploatuje i niszczy, co warto mieć na uwadze, jeśli chcemy długo cieszyć się jego połyskiem i zadbaną strukturą. Tarasy przy domkach z bali funkcjonować mogą przy licznej obecności hodowlanych roślin, mieszczących się w ozdobnych, masywnych, porcelanowych donicach. Zieleń wprowadzona na taras przy domku z bali zawsze działa ożywczo na cały krajobraz. Nic nie powinno powstrzymywać gałązek bluszczu przed konsekwentnym wspinaniem się wzwyż elewacji zewnętrznej budynku. Widać wtedy, że w gospodarstwie po prostu kwitnie życie!