Posted on: 3 czerwca 2020 Posted by: wlasciciel12 Comments: 0

Życie jest przewrotne i choć chcielibyśmy, żeby było inaczej, nierzadko w jego trakcie musimy skorzystać z usług adwokata –  czy to w przypadku sytuacji, w których wpadamy w tarapaty, czy też w momencie, kiedy dochodzimy swoich praw przez organami ściśle z tym związanymi. Niezależnie od naszego głównego celu, zawsze powinniśmy stawiać na usługi osoby najbardziej kompetentnej i znającej się na temacie, z którym powiązana jest nasza sprawa. gdzie jej jednak szukać i co jest wskaźnikiem owej kompetencji?

Cechy adwokata idealnego

Adwokat jest uważany za osobę zaufania publicznego – nie bez powodu. Powierzamy mu bowiem często bardzo ważną dla nas sprawę i bezgranicznie ufamy mu w tym, że będzie on w stanie poprowadzić ją w taki sposób, który rozstrzygnie ją na naszą korzyść. Właśnie dlatego do jego wyboru powinniśmy podejść z rozwagą i odpowiednią dozą powściągliwości, zwracając uwagę na to, czy osoba, z której usług chcemy skorzystać posiada takie cechy, jak:

  • Umiejętność słuchania – od dobrego adwokata możemy śmiało oczekiwać umiejętności słuchania, ale też wyciągania odpowiednich wniosków z tego, co słyszy. Sam w sobie musi budować linię naszej obrony (albo też atakom) na podstawie informacji, które mu przekażemy – ważne więc, by był skoncentrowany i po prostu wprawiony w tym właśnie.
  • Indywidualne podejście – to ściśle wiąże się z wyżej wspomnianą umiejętnością słuchania i związane jest z nie wiązaniem innych spraw z naszą. Dobry adwokat musi skupiać się na naszym konkretnym przypadku, odcinając się od innych spraw, które wcześniej prowadził, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, w których sami się znajdujemy.
  • Lojalność – dobry adwokat to również taki, który stoi przy nas niezależnie od tego, co dzieje się na sali sądowej. W trakcie rozpraw wielokrotnie dochodzi do wyciągania spraw, którego przytoczenia nie spodziewalibyśmy się, a o których nawet nie przyszło nam do głowy poinformować naszego reprezentanta. Musi on umiejętnie na to reagować, nie dając po sobie poznać, że jest zaskoczony, a zarazem starając się obrócić je na naszą korzyść.
  • Dyskrecja  – adwokat musi być dyskretny – wiąże go zresztą tajemnica zawodowa; niedopuszczalne jest, aby dzielił się naszą sprawą z kimkolwiek innym
  • podział-spadku-po-ojcu Doświadczenie w zawodzie – doświadczony adwokat jest kimś naprawdę pożądanym – im więcej rozpraw dany prawnik ma na swoim koncie, tym swobodniej czuje się na sali sądowej; dla nas ta swoboda jest bardzo ważna – nie chcemy bowiem być bronieni (albo po prostu reprezentowani) przez kogoś wystraszonego, a raczej pewnego siebie i mającego solidne podstawy do tego, by takim właśnie być.
  • Łatwość w komunikowaniu się oraz wygadanie – dobry adwokat to taki, który nie tylko potrafi wyłowić argumenty niezbędne do prowadzenia naszej sprawy, ale też taki, który potrafi w odpowiedni sposób je zaprezentować przed sądem. Mówi się, że często sposób ten jest ważniejszy od samych argumentów – podążając za tą myślą zwróćmy uwagę, w jaki sposób adwokat formułuje swoje opinie i rozważania w dniu codziennym. To jest nam w stanie bardzo dużo powiedzieć o jego zachowaniu na wokandzie http://www.klimkowski-kancelaria.pl.

Zobacz również:

Gdzie szukać dobrego adwokata?

W dzisiejszych czasach, w których Internet stał się bardzo ważną częścią życia każdego z nas, nie jest trudno znaleźć jakiekolwiek usługi, którymi jesteśmy zainteresowani. Nie inaczej jest z adwokatem – nowoczesne kancelarie prawnicze wręcz muszą istnieć w sieci i to właśnie tam możemy ich szukać. Po to źródło informacji powinniśmy sięgać jednak w drugiej kolejności. W pierwszej warto sięgnąć po polecenie ze strony znajomych, którzy już wcześniej musieli korzystać z tego typu usług. Tylko oni bowiem są w stanie polecić nam adwokata, który rzeczywiście pomógł im w ich sprawie, a przy okazji dowiedzieć się, czy można przypisać mu wyżej przez nas wymienione cechy – tak bardzo pożądane w przypadku osoby, której musimy niemal bezgranicznie zaufać. Niezależnie od tego, na które miejsce poszukiwań się zdecydujemy, nie podejmujmy ostatecznej decyzji od razu – warto umówić się z danym adwokatem na spotkanie zapoznawcze (dobrze byłoby, gdyby to nas nic nie kosztowało), w czasie którego jesteśmy w stanie wybadać, czy adwokat będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i reprezentować nas w taki sposób, w jaki będziemy chcieli być reprezentowani.

Polecamy także :

  • pomoc frankowiczom kancelaria

Podsumowanie

Szukając adwokata dla siebie musimy być bardzo uważni – zwłaszcza pod względem ceny, jaką proponuje za wykonywane przez siebie usługi. Nawet jeśli bowiem ten zawód jest coraz bardziej popularny, a konkurencja w jego obrębie stale rośnie, ludzie uprawiający go wciąż lubią się cenić. Nie ma w tym zresztą niczego złego – z tym, że cena za wykonywane przez nich usługi zawsze powinna być adekwatna do ich rodzaju. Inaczej bowiem wycenia się sprawy poważne, związane chociażby z morderstwem, a inaczej takie, które biorą pod uwagę spór o ziemię czy spadek . Cena to jednak nie jedyna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze adwokata, który będzie nas reprezentował – pamiętajmy, że tutaj możemy (a nawet powinniśmy) być wybredni. W końcu mowa o osobie, od której będzie zależało bardzo dużo.

Karolina Seidel kancelaria prawa medycznego
ul. Saska 7E
03-968 Warszawa
511 098 052
www.adwokat-seidel.pl
Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl

Klimkowski kancelaria prawna
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
42 208 88 42
www.klimkowski-kancelaria.pl

angielski francuski niemiecki hiszpański