Posted on: 18 czerwca 2021 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Dlaczego lakier hybrydowy nie schnie?

Wykonywanie manicure hybrydowego w domu stało się coraz bardziej popularne. Zabiegi w salonach kosmetycznych są dość drogie, stąd wzrost popularności samodzielnych zabiegów. Gotowe zestawy do jego wykonywania w domu są coraz bardziej popularne i szeroko dostępne w sklepach kosmetycznych. Pierwsze kroki mogą być dość trudne, jednak w rzeczywistości wystarczy zakupić potrzebne akcesoria i mieć świadomość, jakich błędów nie popełniać. Większość problemów jest podobna dla wszystkich początkujących. Jakie są podstawowe błędy i jak ich unikać?

Jak poprawnie wykonywać manicure hybrydowy

Dobry manicure hybrydowy wymaga przede wszystkim kilku podstawowych akcesoriów. Można je wszystkie nabyć w sklepie kosmetycznym lub taniej hurtowni kosmetycznej. Można też ułatwić sobie sprawę i kupić gotowy zestaw do hybryd, dzięki czemu nie musimy szukać wszystkiego osobno. Proces wykonywania manicure zaczynamy od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia. Musimy zwrócić uwagę na dokładne odsunięcie lub wycięcie skórek, dzięki czemu nie zalejemy ich lakierem. Następnie należy nadać kształt paznokcia przy pomocy nożyczek lub pilnika do paznokci. Kolejnym krokiem do idealnego manicure jest zmatowienie płytki paznokcia przy pomocy bloczka polerskiego, a następnie odtłuszczenie płytki przy pomocy cleanera. Kolejno przechodzimy do procesu malowania. Nakładamy bazę pod lakier i ją utwardzamy. Kolejno nakładamy lakier hybrydowy, w zależności od pigmentacji lakieru może to być jedna lub kilka warstw. Każdą z nich także należy utwardzić. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci topem, który także musimy utwardzić w lampie. Aby pozbyć się klejącej warstwy dyspersyjnej, przemywamy ją cleanerem nałożonym na wacik bezpyłowy. Na tym kończy się proces malowania. Jednak pomimo wykonania wszystkich tych kroków może się okazać, że nasz manicure nie będzie idealny. Warto się dowiedzieć, jakie są podstawowe błędy i jak ich unikać.

Dlaczego hybryda nie schnie?

Trudność z utwardzeniem lakieru hybrydowego to jeden z podstawowych problemów u osób początkujących. Przyczyn może być wiele, warto przeanalizować każdą z nich. Najbardziej oczywista przyczyna, która na początku przychodzi do głowy, to zbyt krótki czas utwardzania w lampie. Czas utwardzania dla każdego lakieru może być inny. Może się on różnić nawet u tego samego producenta, w zależności od danego koloru. Z tego powodu warto szukać takich informacji na stronie producenta, dla konkretnego koloru lakieru. Kolejną przyczyną tego, że lakier nie schnie, może być zbyt mała moc lampy. Popularnym rodzajem są tzw. “mostki”, czyli małe lampy LED. Są one bardzo tanie, jednak nie jest to niestety najlepszy wybór. Zazwyczaj mają moc 9 lub 12W, czyli zbyt mało, by efektywnie utwardzać lakier. Hurtownia z akcesoriami do paznokci oferuje lampy o różnej mocy, jednak warto wybierać te o mocy powyżej 24W. Dzięki temu utwardzanie lakieru będzie szybsze i skuteczne. Może się też okazać, że żarówki w lampie UV będą wyczerpane, wtedy w sklepie z artykułami do paznokci można zakupić nowe i je wymienić. Innym błędem może być nieprawidłowe ułożenie dłoni pod lampą. Wtedy często boki paznokci pozostają nieutwardzone, stąd łatwo jest rozpoznać przyczynę tego problemu. Ostatnią, choć bardzo popularną przyczyną jest nakładanie zbyt grubych warstw. Dotyczy to zarówno bazy, lakieru kolorowego jak i topu. Warstwy muszą być jak najcieńsze, w przeciwnym razie możemy mieć problem z ich schnięciem. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć dwie cienkie, niż jedną grubą warstwę. Każdą z nich trzeba dokładnie utwardzić, ponieważ jeśli pozostawimy nieutwardzoną bazę, to cały manicure będzie nietrwały.

Jakie inne problemy możemy napotkać podczas wykonywania manicure?

Bardzo częstym problemem jest nietrwałość lakieru, która może się charakteryzować na przykład odpadaniem lakieru. Ten problem także może mieć kilka różnych przyczyn. Pierwszą z nich jest zalewanie skórek. To z kolei wynika zazwyczaj z niedokładnego ich odsunięcia, lub z niestaranności podczas malowania. Jeśli już widzimy, że lakier wyciekł na skórki, to należy go usunąć przed utwardzeniem w lampie, ponieważ na tym etapie wszystko da się uratować. Inną przyczyną odpryskiwania lakieru hybrydowego jest niemalowanie tzw. “wolnego brzegu”, czyli zewnętrznego brzegu paznokcia, który na co dzień jest bardzo narażony. Powoduje to przedostawanie się powietrza pomiędzy płytkę paznokcia a lakier, a w konsekwencji jego odpadanie. Kolejnym błędem jest niszczenie paznokci podczas zdejmowania manicure. Oczywiście nikt nie robi tego celowo, jednak często przypadkowo uszkadzamy płytkę paznokcia. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy przy pomocy pilnika lub frezarki piłujemy nie tylko wierzchnią warstwę lakieru, ale też docieramy do płytki paznokcia. Podobnie uszkadzać może stosowanie nieodpowiednich narzędzi do danego celu. Pilniki należy dobierać o odpowiedniej gradacji. Odmoczone resztki lakieru należy odsuwać przeznaczonymi do tego celu kopytkami, a nie dowolnymi innymi akcesoriami. Stosując się do powyższych porad, nie powinnyśmy mieć żadnych problemów z wykonywaniem hybryd. Nie powinny one także negatywnie wpływać na stan naszej płytki paznokcia.