Posted on: 9 lutego 2021 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Mieszkanie w centrum czy dom na obrzeżach

Wszyscy potrzebujemy miejsca, w którym możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Niektórym osobom zależy na własnym mieszkaniu, a inni myślą raczej o domu, który dałby im większą miarę niezależności, swobody i poczucia prywatności. Można oczywiście długo mówić o zaletach mieszkania w domu, ale trzeba przyznać również, że wiąże się to z pewnymi obowiązkami. To na nas spoczywa dbałość o estetykę terenu wokół domu, naprawę dachu kiedy zacznie przeciekać, a także należy dbać o inne sprawy bieżące.

 

Zalety kupowania mieszkań od dewelopera

Kiedy mieszkamy w bloku, nie musimy martwić się o wiele rzeczy, jednak dla niektórych takie bliskie sąsiedztwo innych osób i mieszkanie we wspólnocie jest pozbawione pewnej miarę prywatności oraz swobody. Wiele zależy oczywiście od tego na jakich sąsiadów trafimy i jaką mamy osobowość. Niektóre osoby potrzebują dużo miejsca i przestrzeni do funkcjonowania na co dzień, więc wolą kupić dom z rynku wtórnego http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzedaz lub od dewelopera 3. Zazwyczaj kupno domu wiąże się z większymi kosztami, chyba że znajdziemy nieruchomość do remontu i zdecydujemy się na jej modernizację. Wtedy możemy sporo zaoszczędzić, ale niektóre osoby przyznają, że znacznie ekonomiczniejszą wersją jest budowanie domu od podstaw. Oszczędzamy sobie sporo nerwów i kłopotliwych sytuacji, ale budowa domu to również spore wyzwanie. Wiele osób woli tego uniknąć, dlatego wybiera mieszkanie od dewelopera 3, które jest przygotowane na miarę ich potrzeb jeśli chodzi o układ i metraż. Dzięki temu mogą zaaranżować wnętrza zgodnie z własnym pomysłem. Kupowanie nieruchomości z rynku pierwotnego to unikanie podatku od czynności cywilnoprawnych, który obecnie wynosi 2%. Mieszkamy ponadto w nowym budownictwie, które jest zazwyczaj w świetnej lokalizacji. Niektóre nieruchomości od dewelopera 3 to domy typu bliźniak lub szeregowce. Najbardziej dochodową opcją według tych przedsiębiorców jest jednak budowanie bloków.

 

 

Deweloper ze Szczecina poleca :

Dobra lokalizacja

Wszystko zależy oczywiście od zapotrzebowania. W niektórych miastach trudno znaleźć mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji i w przystępnej cenie. Zazwyczaj musimy się zastanowić czy jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu na dojazdy do szkoły i do pracy. Często możemy kupić mieszkania lub domy w miejscach oddalonych od centrum miasta. Jeżeli trzeba dojechać tam samochodem zazwyczaj ich cena spada. Dla niektórych jest to zaleta, wolą mieszkać w spokojnym miejscu blisko przyrody, zawsze mogą wyjść na spacer i cieszyć się naturą, a kiedy będą mieli ochotę na towarzystwo czy skorzystanie z kina lub teatru zawsze mogą do miasta dojechać i zaplanować taką aktywność. Oczywiście wiele zależy od naszej sytuacji rodzinnej. Zazwyczaj rodzice, którzy mają dzieci muszą myśleć o ich dobru. Dzieci mieszkające w domach mogą korzystać z podwórka, możemy uczyć je większej odpowiedzialności. Mogą mieć swoje obowiązki jednak jeżeli mieszkamy z rodziną w niewielkim mieszkaniu to również warto zaplanować, co będzie należało do zadań dziecka. Oczywiście trzeba zrobić to adekwatnie do jego wieku. Czasem wpadamy w taką tendencję, żeby robić wszystko za dzieci, ponieważ wszystko wtedy przebiega sprawnie i szybciej, jednak na dłuższą metę nie jest to rozsądne. Dzieci muszą się nauczyć przygotowywania sobie prostego posiłku, wynoszenia śmieci, opróżniania i napełniania zmywarki, a wtedy będzie im łatwiej w dorosłym życiu, a co za tym idzie, będzie łatwiej również nam.

 

Wysokie ceny nieruchomości

Niezależnie więc od tego, w jakich warunkach mieszkamy, warto myśleć mądrze o naszym trybie dnia. Wszystkim nam zależy na efektywności, żeby zrobić dużo zadań w krótkim czasie. Nie potrafimy rozciągnąć naszej doby, w której mamy zaplanowane mnóstwo czynności, dlatego warto pamiętać o priorytetach i harmonogramie, który pozwoli nam uwzględnić co jest najważniejsze i najpilniejsze do wykonania. Wiele osób tęskni za spokojnym życiem, dlatego chętnie przeprowadziłaby się do mniejszego miasta lub nawet na jego obrzeża, aby cieszyć się większą ciszą i komfortem. W takich spokojnych lokalizacjach również możemy nabyć nieruchomości od dewelopera 3, ponieważ to również duże zapotrzebowanie. Najwyższe ceny nieruchomości to duże aglomeracje miejskie, które również mają swój urok i trudno odmówić im potencjału i atrakcyjności jednak wiele osób przyznaje, że na dłuższą metę trudno żyć w takich miejscach. 

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup nieruchomości, trzeba również przemyśleć na co w rzeczywistości nas stać. Wiele osób musi posiłkować się kredytem, co jest dużym zobowiązaniem, dlatego niezależnie od tego czy kupujemy mieszkanie od dewelopera 3 czy szukamy nieruchomości na rynku wtórnym, warto jest dokładnie określić swoje możliwości, aby nie podjąć decyzji, która wpłynie zbyt negatywnie na naszą codzienność i na osobiste finanse. Znacznie lepiej jest żyć skromnie, ale na miarę swoich możliwości niż ponad stan i stresować się, że trzeba na to wszystko zarobić. Nie jest dobrze również porównywać się z innymi, ponieważ każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje, a czasem może brać nas pokusa, żeby doskoczyć do czyichś standardów i żyć na zbliżonym poziomie.

InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
Marina deweloper
ul. Przestrzenna 11
70-800 Szczecin
609 11 30 55
www.marina-developer.pl