Posted on: 9 czerwca 2020 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Medycyna estetyczna - co trzeba o niej wiedzieć?

Medycyna estetyczna – co trzeba o niej wiedzieć? Wszystkie kobiety chcą, by zarówno ich sylwetka, jak i cera były idealne. Niestety, zazwyczaj wymaga to wiele czasu i poświęceń. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi medycyna estetyczna. Pozwala zachować młody wygląd, a jednocześnie jest mniej inwazyjna od chirurgii plastycznej. Co więcej warto na ten temat wiedzieć? Jakie zalety posiada medycyna estetyczna? 

Czym jest medycyna estetyczna?

To dziedzina skupiająca się wokół profilaktyki starzejącej się skóry oraz działań, które poprawiają jej jakość – odmładzają ją. Oprócz tego wykorzystuje się w niej metody pozwalające pozbyć się niechcianych zmarszczek, usunąć blizny oraz inne defekty, które źle wpływają na samoocenę pacjenta. Uzyskane w ten sposób efekty są estetyczne, zadowalające i bardzo często można je osiągnąć bez operacji plastycznych, które wiążą się ze sporym ryzykiem dla zdrowia. Należy zaznaczyć, że medycyna estetyczna świetnie radzi sobie nie tylko w walce z czasem, czyli namnażającymi się zmarszczkami, ale i cellulitem (skórką pomarańczową) oraz rozstępami. Pozwala cieszyć się atrakcyjnym, a zarazem młodym wyglądem. Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują wykwalifikowani lekarze w specjalistycznych gabinetach.

Zobacz koniecznie:

 

Czy i kiedy warto skorzystać z medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna - co trzeba o niej wiedzieć?
Medycyna estetyczna – co trzeba o niej wiedzieć?

Na medycynę estetyczną składa się wiele popularnych zabiegów. Jak wyżej już wspomniano zaliczają się do nich te  poprawiające defekty na twarzy, ciele oraz zatrzymujące skutki upływającego czasu w postaci obwisłej skóry, jak i zmarszczek. Choć medycyna estetyczna daje świetne efekty i wykorzystuje coraz mniej inwazyjne metody nadal znajdą się osoby, które się jej boją. Na szczęście bardzo często wśród rodziny oraz znajomych, którzy z niej skorzystali usłyszeć można pozytywne opinie na temat usunięcia blizn, rozstępów, zmarszczek, a także powiększeniu biustu, czy korekcji nosa.

Na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej warto zdecydować się w momencie, gdy na skórze zauważy się coś niepokojącego, np.:

          • Pierwsze oznaki starzenia się (zmarszczki),
          • Rozstępy ciążowe,
          • Problemy z trądzikiem – blizny i przebarwienia po nim;

Oraz:

          • Gdy pacjent/pacjentka chce po prostu odżywić i nawilżyć swoją cerę.

Zalety i wady medycyny estetycznej

Do największych zalet zaliczyć można:

          1. Bogatą, zróżnicowaną ofertę zabiegów – od usunięcia nadmiernego owłosienia, po redukcję tkanki tłuszczowej. Ciekawym zabiegiem jest ujędrnienie wiotkiej skóry biustu bez użycia skalpela. Redukcja tkanki tłuszczowej także zasługuje na uwagę – wymodelowanie sylwetki możliwe jest dzięki podaniu lipolizy iniekcyjnej prosto do tkanki.
          2. Niewielka inwazyjność zabiegów w porównaniu do chirurgii plastycznej. Efekty są bardzo podobne, a pacjentka nie odczuwa bólu związanego z gojeniem się oraz bliznami. Główny cel zabiegów – pozbycie się kompleksów i nabranie pewności siebie. Najmniej ingerencji wymagają zabiegi kosmetyczne, w których to przy pomocy lasera można usunąć m.in. przebarwienia, a także te z użyciem zastrzyków domięśniowych np. z kwasem hialuronowym, który wypełnia zmarszczki, modeluje usta oraz nawilża skórę.
          3. Szybkie efekty w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, gdzie pacjentki czekają na nie czasami bardzo długo. Botoks (wstrzyknięcie toksyny botulinowej) należy do takich zabiegów. Używany jest do leczenia nadpotliwości. Toksyna botulinowa blokuje nerwy, które odpowiadają za gruczoły potowe. Zabieg trwa ok. 30 minut, a efekt widoczny jest od 7 do 14 dni po jego wykonaniu.
          4. Dużym atutem medycyny estetycznej są bezbolesne zabiegi i brak przechodzenia po nich skomplikowanej rehabilitacji. Np. zabieg Linerase nie wymaga znieczulenia, aczkolwiek dla wrażliwych pacjentów podawane jest w formie kremu. Zabieg polega na poprawie kondycji skóry – wspomaga redukcję zmarszczek, blizn i rozstępów. Oferowany jest przez wszystkie gabinety medycyny estetycznej. Natomiast zabiegi wymagające znieczulenia to depilacja laserowa, mezoterapia bezigłowa, botoks.

Szansa na ewentualne powikłania po wykonanych zabiegach jest niewielka z racji ich małej inwazyjności. Zdarzają się drobne uczulenia na niektóre preparaty, jednak nie są tak częste, jak przy chirurgii plastycznej.

Medycyna estetyczna ma też swoje wady. Należą do nich:

      1. Cena zabiegów. Wiele pań jest w stanie zrobić wszystko dla pięknego ciała i nieskazitelnej cery, jednak medycyna estetyczna potrafi być naprawdę droga. Konsultacja dermatologiczna to koszt ok. 200 złotych. Zabiegi kosztują od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od jego rodzaju. Np. mezoterapia igłowa kosztuje w granicach 300 złotych, a leczenie nadpotliwości – ok. 2000 złotych.
      2. Ilość zabiegów w serii. By terapia przyniosła zadowalające efekty często trzeba wykupić kilka serii, co przekłada się na wzrost cen. Są zabiegi, które wymagają powtarzania co pewien czas, by efekt był utrzymany, a piękno zachowane.
      3. Trudności w odnalezieniu odpowiedniego gabinetu – godnego zaufania. Miejsce to powinno być czyste, a specjaliści tam pracujący – profesjonalistami. Cena musi być proporcjonalna do zabiegu. Brak opinii i niskie ceny nie przemawiają na korzyść salonu. Chodzi o zdrowie, dlatego należy wybrać najlepszy gabinet.
M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl