Posted on: 20 kwietnia 2021 Posted by: wlasciciel12 Comments: 0
Jak się przygotować i co zabrać na masaż?

Masaże są świetnym sposobem na zapewnienie sobie chwili relaksu i odprężenia. Doskonale zmniejszają napięcie mięśniowe i regenerują ciało. Taki sposób odpoczynku cieszy się coraz większym zainteresowaniem pań, jak i panów. Wyróżnić można parę rodzajów masaży, w zależności od stosowanych podczas nich technik. Coraz chętniej wybierany jest między innymi relaksacyjny masaż tajski. Klasyczny masaż znany był już i ceniony przez ludzi aż 3000 lat temu. SPA znaleźć można już w każdym większym mieście.

Pierwsza wizyta w takim miejscu wiąże się z wieloma wątpliwościami i obawami. Masaż jest ekscytującym przeżyciem, aczkolwiek żeby pozbyć się lęku przed pierwszym w życiu masażem, należy wiedzieć parę rzeczy. Warto przede wszystkim wiedzieć, w jaki sposób przygotować się na wizytę w SPA i co ze sobą zabrać. Pobyt w takim miejscu ma nas przede wszystkim odstresować, dać nam chwilę przyjemności i oderwać od codziennych obowiązków oraz trosk.

W jaki sposób przygotować się do masażu?

Jak się przygotować i co zabrać na masaż?Zazwyczaj masaż olejkowy http://taotaospa.pl/, jak i inne jego formy wykonuje się w pozycji leżącej. Właśnie dlatego w dniu masażu nie powinno się spożywać zbyt ciężkiego jedzenia i obfitych posiłków. W ten sposób nie będziemy czuli się ciężko podczas leżenia. Oprócz tego, przed planowanym zabiegiem należy wziąć sobie ciepły prysznic. Niekiedy SPA pozwala na wzięcie prysznicu na miejscu. W ten sposób będziemy mogli odświeżyć się i zwiększyć komfort w trakcie zabiegu. Pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń z naszego ciała i potu. Ponadto, prysznic jest świetnym sposobem na rozluźnienie i rozgrzanie mięśni, w ten sposób będą bardziej podatne na działanie zabiegu. Czysta skóra lepiej oddycha i nie drażnią jej również wydzieliny potowe zmieszane z olejkiem w trakcie masażu. Dobrze również jeśli w planowanym dniu zabiegu pozwolimy sobie na całkowity spokój, a więc oderwiemy się od codziennych spraw i nie zabierzemy na masaż telefonu, który nas jedynie rozproszy. Masaż kojarzy się oczywiście z nagością, aczkolwiek nie trzeba wcale rozbierać się całkowicie do naga. Gabinety oferują swoim klientom jednorazową bieliznę czy kapcie. Niekiedy można zostać także we własnej bieliźnie. Wiele zależy od wybranego przez nas gabinetu. W trakcie zabiegu wykorzystuje się duże ręczniki, do zapewnienia intymności klientom, a także odpowiedniego komfortu cieplnego. Nieważne czy udamy się na tajski masaż stóp http://taotaospa.pl/tajski-rytual-dla-stop-i-dloni/ czy masaż gorącą święcą http://taotaospa.pl/masaz-goraca-swieca/, zabieg ten musi być przede wszystkim dla nas przyjemny. Nie powinniśmy czuć się w trakcie niego skrępowani czy wstydzić się własnego ciała. Pamiętajmy, że każda osoba z kwalifikacjami, która wykonuje tego typu masaże jest profesjonalistą.

Co zabrać na masaż?

Niekiedy gabinety wymagają do pewnych zabiegów posiadanie stroju kąpielowego dwuczęściowego. Jeśli zdecydujemy się na SPA dla dwojga nad morzem, wówczas możemy być pewni, że będzie to wymagane. Warto mieć przede wszystkim swoje własne wodoodporne klapki. Przyda się także coś do upięcia włosów. Większość rzeczy powinno zapewnić SPA, a więc dostaniemy już: szlafrok, jednorazową bieliznę, żel pod prysznic, szampon do włosów czy ręcznik. Możemy zawsze wcześniej zadzwonić do gabinetu i spytać się o to, co będzie nam potrzebne.

Czy w SPA należy się rozebrać?

Wiele osób boryka się z pewnymi kompleksami i obawia się tego, czy na masaż trzeba się koniecznie rozebrać. Jest to jak najbardziej obowiązkowe, gdyż masażysta musi mieć dobry dostęp do masowanych części ciała. Większość zabiegów wymaga rozebrania się, niekiedy tylko częściowo. Wiele zależy od rodzaju zabiegu. Indonezyjski masaż twarzy nie wymaga rozbierania, aczkolwiek masaż czekoladowy będzie już tego wymagał. Nie ma jednak powodów do obaw, przed przystąpieniem do zabiegu będziemy mieli czas na rozebranie się i ułożeniu na leżance. Poza tym dostaniemy jednorazową bieliznę. Najważniejszy będzie dla osoby nas masującej nasz komfort. Tylko jeśli będziemy się dobrze czuć, pozbędziemy się stresu i rozluźnimy, masaż będzie dla nas świetnym przeżyciem. Po ukończonym zabiegu także będziemy mieć czas na spokojne ubranie się i wymycie.

Jaką pozycję przyjmuje się podczas masażu w SPA?

Do takiego zabiegu wykorzystuje się najbardziej komfortową pozycję dla masażysty, jak i klienta. Przeważne klient leży na brzuchu, natomiast jego głowa zostaje umieszczona w otworze na końcu stołu. Pod nogi osoby masowanej wsuwany jest mały wałek, po to aby ułatwić rozluźnienie stawów. Ręce można natomiast położyć wzdłuż ciała, niekiedy masażysta poprosi aby włożyć je pod uda. Oprócz tego do masaży korzysta się z pozycji przodem. Wówczas klient kładzie się na plecach, a masażysta może zając się masażem klatki piersiowej, brzucha, szyi i przedniej strony nóg.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do realizacji masażu?

Dzień w spa dla dwojga jest świetnym sposobem na zrobienie sobie prezentu i spędzenie wspólnego czasu. Należy jednak pamiętać, iż takie zabiegi nie są możliwe do wykonania u wszystkich. Masaży nie wykonuje się przede wszystkim u osób z: żylakami, tętniakami, miażdżycą, nadciśnieniem, zmianami skórnymi, chorobami nowotworowymi, gorączką czy menstruacją. Odradza się wykonywać masaże u kobiet w ciąży.

angielski francuski niemiecki hiszpański