Posted on: 6 kwietnia 2020 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Modna łazienka 2020 - trendy, które podbijają rynek

Płytki ceramiczne oferowane współcześnie przez producentów to często materiały wykończeniowe o bardzo wysokim gatunku. Odznaczają się one nie tylko pięknym, stylowym wzornictwem i oryginalnymi barwami, ale są także bardzo trwałe i odporne na wilgoć. Większość z nich nadaje się do zastosowania zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Dzięki płytkom ceramicznym jesteśmy w stanie stworzyć w łazienkach bardzo różnorodne, niepowtarzalne stylizacje. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy architekta wnętrz. Wówczas będziemy mogli zapoznać się z rozmaitymi projektami naszej łazienki, co pomoże nam z pewnością na wybór wariantu optymalnego. 

Drewno w łazience? Dzięki płytkom ceramicznym to możliwe.

Drewnopodobny gres, czyli bardzo wytrzymałe płytki ceramiczne z Ceramix Płytki https://ceramixplytki.pl/ o wysokiej klasie ścieralności, jest bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem w łazienkach. Żadne inne wykończenie nie cechuje się taką przytulnością i ciepłem. Świetnie w łazienkach prezentuje się położenie tych samych płytek drewnopodobnych https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne na ścianach i podłodze. Całość aranżacji warto przełamać powierzchniami lustrzanymi lub płytkami kamiennymi. Ciemne drewno połączone z imitacją betonu to doskonała propozycja dla wielbicieli klimatów loftowych. Jasne odcienie drewna plus biel i roślinność tworzą z kolei stylowe łazienki skandynawskie. Nie zapominajmy również o najbardziej modernistycznych aranżacjach, jakie można wykreować łącząc drewnopodobne płytki ceramiczne z czernią lub też kontrastowym wykończeniem w stylu marokańskim.

Luksusowe łazienki, które kuszą niepowtarzalnością

modna-lazienka-2020-trendy-ktore-podbijaja-rynekNajbardziej ekskluzywnym materiałem stylizacyjnym w łazienkach jest oczywiście kamień. Porównując płytki ceramiczne z płytkami granitowymi, czy też marmurowymi uwagę przede wszystkim zwraca wyjątkowa trwałość kamienia. Kamień ponadto to materiał ponadczasowy, wiecznie modny i unikatowy. Jest wyjątkowo odporny na wilgoć i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na kamienną aranżację łazienki otrzymujemy pomieszczenie o najwyższym standardzie. Granit to jakość i elegancja. Marmur to z kolei luksus oraz majestatyczność. Dla klientów z mniejszym budżetem przeznaczone są płytki ceramiczne, które do złudzenia przypominają kamienne wzornictwo. Płytki takie wykonywane są przy pomocy cyfrowych nadruków, które idealnie imitują przekroje skalnych bloków. Dzięki temu w naszej łazience jesteśmy w stanie niewysokim kosztem odwzorować nawet najrzadsze i najdroższe kamienie.

Ekstrawagancja górą, czyli łazienka pełna kontrastów

Zestawienie czerni i bieli nie od dziś jest uważane we wnętrzach za jedno z bardziej inspirujących. Dynamiczna, pozytywna i pełna energii stylizacja pobudza do działania i wprawia w optymistyczny nastrój. Czarno-białe płytki ceramiczne mogą tworzyć w łazienkach kontrastowe, geometryczne, lecz nie koniecznie symetryczne wzory i mozaiki lub też łączyć się w większe powierzchnie w tym samym kolorze. W tym drugim przypadku możemy mieć do czynienia na przykład z białą podłogą i czarnymi ścianami lub też odwrotnie. Zgodnie z tym trendem stosuje się także płytki kamienne o kontrastowych barwach. Ciemna, marmurowa podłoga oraz kamienne ściany całe w bieli to tegoroczny hit. Designerskim materiałem wykończeniowym w tym roku jest także wielokolorowe, dynamiczne lastryko. Ciemna masa cementowa z jaśniejszym kruszywem bądź też ciemne kruszywo zatopione w jaśniejszej masie cementowej. Tak zaaranżowana łazienka ma w sobie wiele z artyzmu!

Metalowe powierzchnie – bądź za pan brat z najnowszymi trendami

Płytki ceramiczne z połyskliwą, metalową powierzchnią to absolutny, tegoroczny must-have. Najbardziej spektakularnie obok barwy złotej i srebrnej prezentują się płytki o odcieniu miedzianym. Takie wykończenie łazienki należy do dość maksymalistyczny i z tego względu uważać należy, by przypadkowo nie osiągnąć efektu przesycenia. Najbezpieczniej więc będzie zdecydować się tylko na jedną ze ścian o metalicznym połysku. Doskonale z tym rodzajem płytek komponuje się biel oraz designerskie dodatki. Decydując się na metaliczne płytki ceramiczne o powierzchni bardziej matowej uzyskamy efekt surowości, który najlepiej będzie dopasowywał się w stylizacje industrialne. Koniecznie skomponujemy wówczas w łazience także płytki ceramiczne wzorowane na betonie lub cegle.

Płytki cementowe w zupełnie nowej odsłonie

Tradycyjne, wielobarwne i mozaikowe płytki marokańskie są nadal hitowym sposobem na aranżację łazienki. Świetnie wyglądają zarówno na podłodze https://ceramixplytki.pl/6-plytki-podlogowe, jak i na fragmentach ścian. W tym roku jednak na rynku pojawiają się także w nowej, stonowanej odsłonie. Płytki cementowe różnią się tym od płytek ceramicznych, że są wytwarzane ręcznie w tradycyjnych manufakturach w rejonach Maroka. Najmodniejsze są obecnie płytki cementowe o asymetrycznym i nieregularnym wzornictwie. Powstają one poprzez mieszanie ze sobą różnobarwnych mas cementowych. Końcowy efekt to zwracające uwagę plamy, zacieki i rozmaite wzory stworzone przez przenikające się kolory. Te spektakularne płytki są zdecydowanie nowym trendem na rynku. Super modne płytki cementowe w tym roku to także takie, których wzornictwo jest celowo zatarte, jakby zniszczone. Płytki https://www.chichotki.pl/plytki-ceramiczne-do-malej-lazienki-jakie-wybrac-aby-optycznie-ja-powiekszyc/ te z powodzeniem tworzą naturalne, pełne charakteru aranżacje łazienki w stylu vintage.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl