Posted on: 17 marca 2021 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Ile kosztuje ochroniarz?

Nie da się ukryć, że ofert na rynku pracy w dzisiejszych czasach nie brakuje. Ochrona mienia czy też własnego życia to dla wielu priorytetowa kwestia, zapewne dlatego możemy zobaczyć w sieci tak wiele ogłoszeń związanych z poszukiwaniem ochroniarza. Kim jest ochroniarz i czym się zajmuje? Jak zostać ochroniarzem? Jakie wymagania powinniśmy spełnić, aby zostać dobrym ochroniarzem? W jaki sposób wybrać firmę ochroniarską? Ile może kosztować nas ochroniarz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ochroniarz – kto to jest i czym się zajmuje?

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, czym dokładnie jest zawód ochroniarza, czym się zajmuje na co dzień i z jakimi obowiązkami ma do czynienia. Już na początku warto zaznaczyć, że pojęcie “ochroniarz” jest dość szerokie. W praktyce nazywając tak kogoś możemy określić osobę o różnych kwalifikacjach. Warto podzielić ochroniarzy na dwie grupy. W pierwszej znajdziemy pracowników, którzy nie posiadają specjalnego przygotowania do wykonywania tego zawodu. Druga z nich cieszy się specjalnie wyszkoloną kadrą, która profesjonalnie zajmuje się ochroną obiektów, jak i ważnych osób. Praca tych drugich jest zdecydowanie bardziej odpowiedzialna, a dodatkowo wymaga ogromnego doświadczenia, co warto mieć na uwadze. Jakie obowiązki ma agencja ochrony mienia Warszawa? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem dużo w tym przypadku zależy od tego, w jakim miejscu pracuje dany ochroniarz, a także jaki charakter ma ochrona. Pomimo wszystko najczęściej jest to strzeżenie jakiegoś obiektu przed kradzieżą lub przed potencjalnym atakiem. Niektórzy pracownicy dbają o bezpieczeństwo ludności w wielu miejscach publicznych. Przykładem może być chociażby ochroniarz w galerii. Inni natomiast pilnują, aby na dany teren nie dostał się niepożądany gość. Warto wskazać, że w wielu przypadkach jego obowiązki przybierają formę stróżowania, a do rzeczywistej ochrony dochodzi bardzo rzadko. 

Jak zostać ochroniarzem?

Zostać ochroniarzem z reguły możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uczestnictwo w specjalistycznych kursach, które organizowane są najczęściej przez profesjonalne agencje ochrony. Trwają one od dwóch tygodni, do nawet sześciu miesięcy. W tym czasie jesteśmy w stanie nabyć podstawową wiedzę, która umożliwi nam wykonywanie tego jakże odpowiedzialnego zawodu. Inną możliwością jest nauka w szkole policealnej, która trwa 3 lata. Nabędziemy tam odpowiedniego doświadczenia, poznamy wszelkie aspekty prawne, nauczymy się samoobrony, a także dowiemy się, w jaki sposób zabezpieczać imprezy masowe. 

Jakie wymagania spełnić, aby zostać ochroniarzem?

Z reguły istnieją pewne wymagania co do tego, jakie osoby mogą pracować na stanowisku ochroniarza. O ile nie jest to niewielkich rozmiarów firma, która jest w stanie zatrudnić każdego kto się zgłosi, to wymagania pojawią się w każdym przypadku. Jeśli agencja ochrony Warszawa chce posiadać profesjonalnych pracowników z licencją, każdy z nich powinien posiadać szereg cech. Przede wszystkim istotne jest odpowiednie zdrowie, a także ponadprzeciętna sprawność fizyczna. Nie obędzie się bez umiejętności zachowania spokoju w kryzysowych sytuacjach, a także bez zdolności do szybkiego analizowania sytuacji. Niejednokrotnie ochroniarz jest bowiem zmuszony do podjęcia natychmiastowej decyzji, która niesie ze sobą szereg konsekwencji. 

W jaki sposób wybrać firmę ochroniarską?

Kiedy wybieramy agencję ochrony https://agencjaochrony.waw.pl/, warto zastanowić się nad wielkością zatrudnionej firmy. W przypadku dużych agencji możemy liczyć na wysoką jakość wykonania usług. Z reguły posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, a także wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo możemy liczyć na szerszy wachlarz oferowanych nam usług. Warto jednak pamiętać o tym, że mniejsza firma ochroniarska Warszawa nie musi być gorsza jakościowo. W większości przypadków ma po prostu do zaoferowania mniej usług. Co prawda koszt wynajęcia często jest wyższy, jednakże mała liczba klientów powoduje, że niewielkich rozmiarów firmy są w stanie pojawić się na miejscu w krótkim czasie 

Ile może kosztować nas ochroniarz?

Każda z firm ochroniarskich oferuje możliwość wynajęcia ochrony. Ile będzie nas kosztować skorzystanie z tego typu usługi? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem dużo w tym przypadku zależy od lokalizacji danej firmy, a także od specyfiki wykonywanej pracy. Na podstawie analizy danych statystycznych można jednak wywnioskować, że największe koszty generowane są w przypadku ochrony masowych imprez. Najmniej zapłacimy za pracownika, który nie posiada broni. Cena za 1 pracownika w przypadku ochrony imprez masowych oscyluje w granicach od 40 zł do 60 zł za godzinę. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku ochrony mienia- cena za godzinę wyniesie nas około 30 zł. W przypadku chęci zatrudnienia pracownika z bronią musimy liczyć się kosztami od 30 zł do nawet 50 zł. 

angielski francuski niemiecki hiszpański