Posted on: 29 lipca 2020 Posted by: wlasciciel Comments: 0

Sztuczne kwiaty, które dziś oferują hurtownie oraz sklepy z dekoracjami, różnią się od znanych nam sprzed lat tandetnych wiązanek. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na tego typu ozdoby w domu, nie tylko przez brak czasu, czy znikome umiejętności ogrodnicze, ale przede wszystkim ze względu na ciekawy pomysł na aranżację wnętrz z ich wykorzystaniem. Dodatkowo obecnie co druga hurtownia kwiatów sztucznych oferuje ciekawe zniżki i możliwość zakupów w detalu. Kto na tym może skorzystać?

Zielone ozdoby w domu

Nie każdy urodził się z ręką stworzoną do pielęgnacji kwiatów. O ile niektórzy relaksują się przy uprawianiu roślin, to niektórzy po prostu mogą tego nie lubić. Nie warto jednak pozbawiać się tych zielonych ozdób. Ostatnimi czasy sztuczne kwiaty w doniczkach to nowy trend w dziedzinie wystroju wnętrz, a wszystko dlatego, że dzisiejsze pąki i liście takich dekoracji są łudząco podobne do żywych roślin. Niemal każda hurtownia kwiatów sztucznych w swojej ofercie posiada wiele rodzajów sztucznych kwiatów doniczkowych takich jak fikus czy popularna ostatnio monstera. Dzięki temu również wybierając się na wakacje, nie trzeba prosić już znajomych o wizytę w naszym domu celem podlania kwiatów. Pracoholicy i zapominalscy, którzy twierdzą, że żadne żywe rośliny długo u nich nie pożyją, również powinni być zadowoleni z kwiatów, których nie trzeba podlewać. Jeżeli cieszymy się z kolei dużym mieszkaniem, zapytajmy, czy dana hurtownia kwiatów sztucznych posiada w swojej ofercie także sztuczne drzewka. Drzewko bonsai, bądź bambus to fantastyczny pomysł na upiększenie przestronnych wnętrz. Posiadacze zwierząt domowych, mowa tutaj głównie o kotach, wiedzą, jak ciężko czasem uchować ostatniego kwiatka w doniczce przed tymi małymi drapieżnikami. Czasem zdarza się, że koty lubią podgryzać świeże liście i pąki, sztuczne kwiaty na pewno im nie posmakują, nadal będą cieszyć oko swoim wyglądem i formą.

Modne ozdoby w przestrzeniach biurowych

Wystrój biurowych wnętrz bardzo często ogranicza się jedynie do najpotrzebniejszych mebli i sprzętów takich jak biurko, komputer, drukarka i regały, co sprawia, że takie pomieszczenia bardzo często są przytłaczające i smutne. Aby ożywić swoje środowisko pracy, warto zaopatrzyć się w kilka zielonych kwiatków doniczkowych. Jeżeli warunki na to nie pozwalają, ponieważ w pomieszczeniu brakuje okna, a klimatyzacja działa nieustannie, dobrym pomysłem będą sztuczne kwiaty. Hurtownia kwiatów sztucznych w takim przypadku może zrobić korzystną wycenę na większe zamówienie, by zazielenić więcej gabinetów i korytarzy w całym biurze.

Sztuczne cięte kwiaty w wazonie

Wiązanka ze sztucznych kwiatów to być może kiepski pomysł na prezent dla ukochanej, ale użyta jako dekoracja na stole w pokoju, nabiera innego znaczenia. Dzisiejsze sztuczne róże, peonie, wrzos, czy lilie łudząco przypominają ich prawdziwe, żywe wersje, a każda hurtownia kwiatów sztucznych  w swojej ofercie bez wątpienia posiada jeszcze bogatszy wybór sztucznych kwiatów ciętych. Świeże kwiaty kupowane w kwiaciarni to dość wysoki koszt, jeżeli zależy nam na regularnym dekorowaniu nimi wnętrz. Sztuczne kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale są przede wszystkim korzystniejsze cenowo. Dodatkowo w przeciwieństwie do żywych kwiatów dostępne są przez cały rok. Wiosną w domach zauważyć można gałązki sztucznej forsycji i bzu, a jesienią doniczki z lawendą. Niezmiennie także panie stawiają na sztuczne róże w oryginalnych kolorach, takich jak błękit, fiolet, granat, biel, a nawet czerń, ponieważ w przypadku sztucznych kwiatów nie ma praktycznie żadnych ograniczeń.

Inne wykorzystanie sztucznych kwiatów

Hurtownia kwiatów sztucznych regularnie zaopatruje również w swoje produkty niektóre kwiaciarnie, które same zajmują się tworzeniem pogrzebowych wieńców i stroików. Wieniec ze sztucznych kwiatów utrzymuje się w bardzo dobrym stanie przez dłuższy czas, a to niezbędne, głównie zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają żywym, ciętym roślinom. Ze sztucznych kwiatów tworzy się także wianki na głowę, dekoracje do kościołów oraz urzędów cywilnych. Coraz więcej osób decyduje się także na kwiatowe instalacje w czasie eventów i innych na przykład rodzinnych imprez. Zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że po kilku godzinach cała aranżacja nie zostanie wyrzucona do śmietnika, a będzie można drugi raz ją wykorzystać przy innej okazji. Niektórzy decydują się także na większe instalacje z roślin w swoich domach. Szczególnie modne ostatnio są całe zielone ściany, pokryte jakby mchem, bądź bluszczem. Żywe rośliny byłyby zbyt ciężkie do utrzymania w takich warunkach, a taka ilość zieleni na ścianie mogłaby wabić również zbyt wiele owadów, dlatego sztuczne ozdoby sprawdzają się tutaj idealnie.

Warto pamiętać, że konserwacja sztucznych roślin ogranicza się tylko do oczyszczania ich z kurzu. Mniejsze kwiaty doniczkowe z powodzeniem myć można pod wodą, większe drzewka wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Chcąc udekorować zielenią swoją łazienkę, także warto wybrać sztuczne rośliny, którym nie zaszkodzi zbytnia wilgotność oraz brak światła dziennego. Dzięki tego typu rozwiązaniom nie ma ograniczeń co do lokowania kwiatów w domu, w tym przypadku jedyne co nas ogranicza to tylko nasza wyobraźnia.