Posted on: 17 czerwca 2020 Posted by: wlasciciel Comments: 0

Już od wielu lat budownictwo z drewna przeżywa swoją drugą młodość. Domy drewniane przedstawiają dobry gust oraz smak obywateli. Materiał, jakim jest drewno to najzdrowszy, najstarszy oraz bardzo przyjazne człowiekowi budowlany materiał. Charakteryzuje się ono całkowicie naturalną zdolnością do samoistnego oddziaływania na wilgotność powietrza, jaka panuje w domu https://konsbud.com/realizacje. W związku z tym w drewnianych domach spotykamy się z jedynym w swoim rodzaju klimatem, który pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz jakość życia.

Co warto wiedzieć o drewnie?

Osoby, które decydują się na budowę domu, bardzo często rozmyślają nad wyborem materiału. Na naszym rynku możemy spotkać się z bardzo szeroką ofertą materiałów, w skład której wchodzi również drewno. Warto wspomnieć, że jest to niezwykle wszechstronny surowiec. Poza szybkością budowy wielką zaletą jest również możliwość przeprowadzania budowy również w okresie zimowym. Izolacyjność cieplna, świetna szczelność, odporność na ogień oraz trwałość to właśnie to, czym cechują się drewniane konstrukcje

Nie możemy także zapomnieć, że drewna charakteryzuje się wszelkimi właściwościami izolacyjnymi, co stanowi solidną ochronę wnętrza przed niechcianym chłodem, zupełnie bez zwiększania kosztów ogrzewania /. Ponadto, w czasie letnich upałów drewno umożliwi zachować nam bardzo przyjemny chłód w środku, nawet kiedy będziemy mieli do czynienia ze sporymi upałami. Co więcej, pozwala nam ono na utrzymanie ciepła oraz przytulności w naszym własnym domu.

Na jakie drewno warto się zdecydować?

Na rynku możemy spotkać się z naprawdę wieloma drewnami oraz technologiami, które mogą zostać użyte w czasie budowy. Najtańsze drewniane budowle są wykonywane za pomocą technologii szkieletowej. Możemy także zdecydować się na domy z bali, czy drewniane konstrukcje o konstrukcji litej. W przypadku, gdy naturalny wygląd bali nie przypada nam do gustu, warto rozważyć drewno klejone. Mimo tego domu wykonane z bali są bardzo czarujące i zapewniają nam piękny wygląd oraz urok, za sprawą odpowiedniego eksponowania drewna zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku.

Fundamenty

Lekkość drewna sprawia, że cała konstrukcja budynku, który jest tworzony z jego użyciem, również nie jest najcięższa. W związku z tym drewniany dom jest bardzo lekki, dlatego nie musimy zaprzątać sobie głowy sporymi oraz grubymi fundamentami. Taka sytuacja sprawia, że jego wielkość jest ograniczona do absolutnego minimum, dlatego koszta również są naprawdę nieduże. Nie możemy także nie wspomnieć o kosztach transportu, które również są znacznie niższe niż w przypadku innych materiałów. Warto także wiedzieć, że specyficzna konstrukcja drewnianych budynków sprawia, że ich rozbudowa, modernizacja czy całkowita przebudowa jest bardzo prosta. 

Czas budowy oraz montaż drewnianego domu

Ogromną zaletą budowy takiej konstrukcji jest jej znacznie krótszy czas w porównaniu do innych rozwiązań. Jeśli mamy do czynienia z budynkiem, który będzie wznoszony od samych podstaw, zajmie nam to około 3 do 6 miesięcy. W przypadku tak zwanego prefabrykowanego domu, czyli takiego, który stawiamy z gotowych już elementów, cały proces wyniesie zaledwie kilka dni.

Drewniana konstrukcja jest niezwykle łatwa w montażu. Wszystkie działania odbywają się z użyciem odpowiednich łączników lub gwoździ. W przypadku technologii murowanej musimy liczyć się z zatrzymaniem pracy na czas schnięcia konkretnych elementów, w drewnianych rozwiązaniach sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Wszelkie mokre prace, które są konieczne, odnoszą się jedynie do fundamentów.

Możliwość budowy w zimie

Nie możemy zapomnieć, że drewniane budowle mogą być także wznoszone w okresach zimowych. Jest to oczywiście spowodowane technologią, jaka jest wykorzystywana w celu przeprowadzania tego procesu. Efekt jest taki, że konstrukcje drewniane mogą być kreowane przez 12 miesięcy w roku https://konsbud.com/drewno-klejone. Drewniane ściany wypełnione są specjalnym izolacyjnym materiałem, a prace mokre powiązane są jedynie z fundamentami. W związku z tym cała reszta prac jest przeprowadzana bez ingerencji wody.

Koszty ogrzewania drewnianej konstrukcji

Nie możemy zapomnieć, że drewno to świetny izolator, dlatego pozwala nam ono na ochronę naszego wnętrza przed chłodem, bez znacznego zwiększania kosztów ogrzewania. W związku z tym w lecie będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem, nawet w czasie bardzo dużych upałów. Dlatego nie koszty ogrzewania w zimie będą znacznie niższe niż w przypadku murowanych konstrukcji, a instalacja klimatyzacji nie będzie konieczna.

Rozbudowa

Konstrukcję, jaka została wykonana z drewna, znacznie prościej jest nam przebudować czy rozbudować niż klasyczny, murowany budynek. Co więcej, nośność drewnianego budynku sprawia, że prace, jakie muszą zostać przeprowadzone w tym celu, są znacznie prostsze. Warto także wspomnieć, że dzięki wykorzystanej technologii w czasie budowy, zyskamy nieco więcej przestrzeni środku domu, ze względu na zastosowanie cieńszych ścian niż w przypadku murowanego budynku. Ponadto, podzielenie czy połączenie konkretnych pomieszczeń nie powinno stanowić żadnego problemu.

angielski francuski niemiecki hiszpański