Posted on: 18 grudnia 2020 Posted by: wlasciciel12 Comments: 0
Jak zrezygnować z Apple Music po przetestowaniu usługi ?

Apple Music to propozycja firmy Apple dla fanów muzyki, którzy nie lubią przerw reklamowych w czasie słuchania ulubionych utworów. Na polskim rynku nowość ta pojawiła się w 2015 roku i od tego czasu systematycznie zwiększa się liczba osób, które chętnie korzystają z dostępu do muzyki w tak zwanym ”strumieniu”. Usługi streamingowe są dostępne na wszystkich urządzeniach Apple oraz na telewizorach smart, urządzeniach z systemami Android i Windows. Oczywiście, najczęściej usługa Apple Music wykorzystywana jest w smartfonach, który dla wielu z nas stał się podstawowym urządzeniem, z pomocą którego możemy dostarczać sobie rozrywki najwyższej klasy o każdej porze.

Czym jest usługa Apple Music ?

Apple Music to usługa streamingowa pozwalająca na słuchanie ulubionej muzyki na  iPhone, iPadzie, iPodzie touch lub urządzeniu z systemem Android. Można również korzystać z niej na komputerze Mac lub PC. Aby rozpocząć korzystanie z niej, należy w pierwszej kolejności uruchomić subskrypcje. Nie będzie do tego potrzebny serwis Apple, a każdy użytkownik może to zrobić samodzielnie. Wystarczy włączyć odpowiednie ustawienia.

Rodzaje subskrypcji Apple Music

Jak zrezygnować z Apple Music po przetestowaniu usługi ?Dużym plusem jest darmowy okres próbny proponowany przez Apple. Trwa on trzy miesiące. Po tym czasie każdy użytkownik będzie zobowiązany do opłacania usługi. Wysokość opłaty będzie uzależniona od rodzaju pakietu na jaki się zdecyduje. Apple proponuje trzy rodzaje pakietów – studencki, indywidualny, rodzinny. Najtańsza jest wersja studencka, a najdroższy pakiet to pakiet rodzinny. We wszystkich wersjach można korzystać z ogromnej bazy utworów muzycznych i wideoklipów, tworzyć własne playlisty albo przeglądać te utworzone przez specjalistów z branży muzycznej. Aplikacja Apple Music umożliwia także słuchanie audycji i koncertów na żywo, prowadzonych przez różne postacie ze świata muzyki. Dostępne są także stacje radiowe z całego świata. W przypadku wyboru pakietu rodzinnego istnieje również możliwość korzystania ze wszystkich funkcji i całej biblioteki Apple Music nawet przez sześciu członków rodziny jednocześnie.

Jak anulować subskrypcję Apple Music ?

Z usługi Apple Music można zrezygnować z w dowolnym momencie. Nie musimy korzystać z pomocy serwisu Apple, możemy to zrobić samodzielnie zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej. W większości subskrypcji ustawiony jest domyślny tryb automatycznego przedłużania. Tak jest również z usługą Apple Music. Aby z niej zrezygnować musimy wyłączyć subskrypcję, w innym przypadku nasze konto będzie w dalszym ciągu obciążane opłatami. Jeśli więc nie chcemy korzystać dalej z usługi oferowanej przez Apple upewnijmy się, że niechciane subskrypcje są na pewno wyłączone. Zakładając, że najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do słuchania muzyki jest smartfon, przyjrzyjmy się jak zlikwidować Apple Music na naszym telefonie. Najłatwiej zrobić to można z poziomu aplikacji ”Muzyka”. Po wejściu klikamy w ikonę naszego profilu i wybieramy zakładkę “Pokaż Apple ID”. Operacja ta może wymagać od nas potwierdzenia hasłem. Po zatwierdzeniu przechodzimy do subskrypcji.

Inną drogą dostania się do zapisanych w urządzeniu subskrypcji jest skorzystanie z zakładki ”Ustawienia” i stuknięcie w nasze dane. Na dole pojawi się nam zakładka ”Subskrypcje”. Po kliknięciu uzyskujemy dostęp do naszych subskrypcji. Możemy więc sprawdzić, do kiedy obowiązuje nas darmowy okres testowy, jeśli z takiego korzystamy. Jeżeli natomiast jesteśmy klientem, który korzysta z usługi od dłuższego czasu, możemy tu sprawdzić jaki plan wybraliśmy oraz jaką kwotę zobowiązani jesteśmy płacić. Na samy dole ekranu znajdziemy przycisk, który umożliwi anulowanie automatycznego przedłużenia. Wystarczy go przesunąć do pozycji nieaktywnej i zatwierdzić. Jak widać jest to zadanie proste, z którym nawet niezbyt zaawansowany użytkownik da sobie radę i nie będzie do tego potrzebny serwis apple.

Kiedy warto skorzystać z serwisu Apple ?

Są jednak problemy, z którymi nie damy sobie rady samodzielnie. Urządzenia firmy Apple zaliczane są do bardzo delikatnego sprzętu i często narażone są na całą gamę usterek. Szczególnie użytkownicy smartfonów Apple są częstymi klientami serwisu Apple. Wynika to najczęściej z intensywnego użytkowania sprzętu, który często stanowi swego rodzaju centrum zarządzania zawierające w sobie aparat, komunikator czy sprzęt do słuchania Apple Music w jednym. Klienci do serwisu zgłaszają się głównie z pękniętym lub całkowicie uszkodzonym ekranem. Każdemu użytkownikowi na pewno przydarzyła się sytuacja, że telefon wypadł z ręki, coś się na niego wylało lub go przygniotło. Często wystarczy delikatne uderzenie lub upadek telefonu z niewielkiej wysokości a niezbędne będzie wizyta w serwisie. Naprawa Apple Gorzów Wielkopolski jest przygotowana na takie sytuacje i bez problemu wymienimy lub naprawimy tam ekran w naszym smartfonie. Należy przy tym pamiętać, że koszt takiej usługi jest znaczny, ze względu na wysokie ceny części Apple. Dlatego warto dołożyć starań i odpowiednio wcześniej zabezpieczyć nasz sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w dobrej jakości etui i hartowaną szybkę ochronną.

angielski francuski niemiecki hiszpański