Posted on: 29 czerwca 2022 Posted by: wlasciciel12 Comments: 0
Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – co powinniśmy wiedzieć? Choć leczenie uzależnień jest w naszym kraju całkowicie bezpłatne, kolejki w ośrodkach są długie. Czasem na leczenie trzeba czekać 24 miesiące – jak można się domyślić, to za długo. Ile kosztuje leczenie alkoholizmu? Od czego zależy cena noclegu w prywatnym ośrodku? Jak wybrać najlepsze centrum leczenia alkoholizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu?

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się alkoholicy, są wysokie koszty pobytu w ośrodku leczenia uzależnień. Warto zauważyć, że cena stałej terapii różni się w zależności od tego, gdzie się wybierzesz. Jeśli wyrazimy średnie ceny, to wahają się one od kilku do kilku tysięcy złotych. Np. dwutygodniowa kuracja motywacyjna będzie nas kosztować około 4500 zł, a 4-tygodniowa około 6500 zł. Trudno jednak dokładnie określić, ile kosztuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu

Kluczowy wpływ na cenę ma długość całego procesu. Pobyt dwutygodniowy jest odpowiedni dla tych, którzy chcą zrozumieć przyczyny uzależnienia, jak działa terapia w praktyce i jak się odtruwać. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że nie obejdzie się bez leczenia uzupełniającego. Warto pamiętać, że odpowiednia kuracja trwa od 4 do 6 tygodni. Prywatne Ośrodki Leczenia Alkoholizmu oferują również 8-12 tygodni zakwaterowania. W ten sposób jesteśmy w stanie zapoznać się z mechanizmami i metodami walki z uzależnieniem, wzmacniając tym samym poznane przez nas techniki. Eksperci zwrócili również uwagę na znaczenie unieruchomienia. Warto rozważyć przychodnie na koszt NFZ, bo udział w takich imprezach nie wymaga czekania w tak dużej kolejce. Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu coraz częściej odpowiadają na potrzeby pacjentów. Dlatego płatność dokonywana jest w ratach. Koszt leczenia nie jest aż tak ogromnym obciążeniem finansowym.

Od czego zależy cena noclegu w prywatnym ośrodku?

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Każdy prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu ma swój cennik. Dlatego koszty mogą się znacznie różnić. Cena takiego miejsca zależy od kilku czynników. W przypadku alkoholizmu najlepszym rozwiązaniem wydaje się być stała placówka – wtedy zapewniamy całodobowe wsparcie eksperckie. Należy w tym miejscu podkreślić, że pacjenci częściej rzucają palenie, koncentrując się na intensywnych czynnościach. Warto zauważyć, że podejście psychoterapeutyczne nie miało wpływu na koszt zakwaterowania. Pacjenci mogą uczestniczyć nie tylko w terapii grupowej, ale także indywidualnej. Terapia strategiczna i strukturalna jest w Polsce bardzo popularna – jest niemal w centrum planu leczenia. Droższe placówki często gwarantują również jednoczesne leczenie depresji, nerwic i innych chorób psychicznych. Na uwagę zasługuje stałe wsparcie kadry terapeutów, psychologów, personelu medycznego i pielęgniarek. Prywatne ośrodki odwykowe mogą sporo kosztować, w zależności od lokalizacji placówki i jej standardów. Ośrodki położone w górach, na Mazurach, nad Bałtykiem czy w Krakowie charakteryzują się zazwyczaj wyższymi cenami – ma to związek z turystyczną charakterystyką danego regionu. Zwróćmy też uwagę na mniej oczywiste aspekty, że kontakt z naturą pozytywnie wpływa na wyciszenie, ukojenie nerwów i oderwanie się od codziennego pośpiechu.​​​ Inne aspekty to standardy wyposażenia, formy rozrywki, wielkość sali, posiłki i wycieczki krajoznawcze.

Jak wybrać najlepsze centrum leczenia alkoholizmu?

Należy odpowiednio dobrać prywatne centrum leczenia alkoholizmu, przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy firma działa legalnie. Warto podkreślić, że ośrodek jest w pełni zarejestrowanym podmiotem medycznym – kluczem jest numer NIP, numer REGON oraz rozporządzenie Sanepid. Zbadajmy też dane kontaktowe i skład personelu terapeuty. Specjalista psychoterapii uzależnień powinien posiadać certyfikat specjalisty wydany przez PARPA (Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Wyższe wykształcenie jest również ważne, abyśmy mogli zapewnić nam bezpieczeństwo. Sesje terapeutyczne wliczone są w opłatę za zakwaterowanie. Niektóre ośrodki oferują tylko wizyty u lekarza lub psychiatry po ustalonej cenie. Prywatny ośrodek leczenia to zdecydowanie świetne rozwiązanie do rozważenia.