Posted on: 17 maja 2021 Posted by: wlasciciel Comments: 0
Co to jest lewoskrętna witamina C?

Witamina C stanowi jedną z najbardziej popularnych witamin kupowanych w aptece. Nie ma się temu co dziwić, bo odgrywa ona bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Z tego też względu bardzo wiele osób ją suplementuje. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wystarczającą jej ilość wraz z pożywieniem. Bardzo wiele mówi się ostatnio o lewoskrętnej witaminie C. Mnóstwo więc osób zastanawia się nad tym, co to jest lewoskrętna witamina C. Jak się jednak okazuje, odpowiedź na to pytanie nie jest jakoś szczególnie skomplikowana.

Czy lewoskrętna witamina C w ogóle istnieje?

Jak już zaznaczono na wstępie, wiele osób zastanawia się nad tym, co to jest lewoskrętna witamina C. Jak się jednak okazuje, coś takiego jak lewoskrętna witamina C tak naprawdę nie istnieje. Skąd jednak mogło wziąć się przekonanie, że jest inaczej? Otóż witamina C posiada tak zwaną konfigurację L. Niektórym osobom mogłoby się więc wydawać, że jest ona lewoskrętna. Okazuje się nawet, że witaminę C można określić mianem prawoskrętnej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że witamina C skręca spolaryzowane światło właśnie w prawą stronę. Jeżeli więc spotykamy się z określeniem “lewoskrętna witamina C”, najprawdopodobniej mamy do czynienia z błędem. Wynika on najczęściej z niezrozumienia, a nie ze świadomej chęci wprowadzenia konsumenta w błąd. Warto jednak uważnie przyglądać się kupowanym przez nas suplementom. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup witaminy C, która nie jest opisywana jako lewoskrętna. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup witaminy w tabletkach, ale również w formie proszku. Tak naprawdę, na wybór formy suplementu powinny wpływać tylko i wyłącznie nasze osobiste preferencje. Nie należy zapominać o tym, że prawidłowa suplementacja to taka, która zawsze przebiega zgodnie z zaleceniami producenta. W razie wątpliwości zawsze można udać się jednak do lekarza specjalisty lub do farmaceuty. Wbrew pozorom, witamina C może być dla organizmu niebezpieczna, jeżeli jest stosowana w niewłaściwy sposób. Szczególnie niebezpieczne może okazać się łączenie witaminy C z dużymi dawkami paracetamolu.

Polecamy także:

Dlaczego witamina C jest nam potrzebna?

Jak już wskazano powyżej, nie warto zastanawiać się nad tym, co to jest lewoskrętna witamina C. Zdecydowanie lepiej byłoby przyswoić sobie wiedzę dotyczącą tego, dlaczego witamina ta jest dla naszego organizmu tak ważna. Jak się okazuje, witamina C słynie z właściwości wzmacniających organizm. Z tego też względu okazuje się ona niezwykle przydatna w walce o odporność organizmu. Dzięki dostarczaniu sobie dużych ilości witaminy C, będzie można cieszyć się znacznie rzadszymi infekcjami. Mowa tu między innymi o infekcjach sezonowych, takich jak słynne przeziębienie. Ponadto, witamina C jest niezbędna, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem zębów oraz rzecz jasna dziąseł. Niedobór witaminy C może prowadzić do krwawień, które nierzadko okazują się niebezpieczne. Nie należy zapominać także o tym, iż witamina C działa rozjaśniająco. Dzięki niej możemy więc rozjaśnić przebarwienia, które pojawiają się bardzo często na skórze twarzy. Co ważne, witamina C charakteryzuje się właściwościami wzmacniającymi. Z tego też względu, witamina C jest niezwykle istotna dla osób, którym zależy na wzmocnieniu kruchych ścian naczyń krwionośnych. Posiadacze skóry płytko unaczynionej bez wątpienia powinni więc zwrócić uwagę na suplementy z witaminą C.

Co jest źródłem witaminy C?

Co to jest lewoskrętna witamina C?Wydawać by się mogło, że bardzo bogatym źródłem witaminy C jest cytryna. Jak się jednak okazuje, cytryna nie zawiera wcale najwięcej witaminy C. Nadal jednak cytryna oraz inne owoce cytrusowe są godne uwagi, jeżeli chodzi o zasobność w tę ważną witaminę. Zdecydowanie lepiej jest jednak sięgać po acerolę czy po paprykę. Ogromne ilości dobroczynnej witaminy C znajdują się również w owocach dzikiej róży. Na szczęście, do owoców tych ma dostęp większość z nas. Nie ulega wątpliwości, że witamina C znajduje się również w liściach pietruszki. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć sobie witaminę C wraz z pożywieniem. Bardzo często cierpimy na niedobory, a wówczas potrzebna staje się suplementacja. Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, czy cierpimy na niedobór, nie pozostaje nam nic innego jak sprawdzenie tego. Można zrobić to w bardzo prosty i na ogół niebolesny sposób. Wystarczające będzie pobranie krwi do badania. Jaki suplement wybrać, jeżeli okaże się, że nie mamy wystarczającego poziomu witaminy C w organizmie? Otóż rozwiązań jest naprawdę całkiem sporo. Najwięcej osób decyduje się jednak na zakup wspomnianych już tabletek lub proszku do rozpuszczania. Bardzo dobrze byłoby zdecydować się na tabletki, jeżeli taka forma jest dla nas wygodna. Wiele osób nie łyka jednak tabletek z różnych względów. Wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie witamina C w formie proszku. Można zdecydować się na smakowe opcje, co stanowi całkiem dobre rozwiązanie dla dzieci. Aby móc cieszyć się pozytywnym wpływem witaminy C na nasz organizm, należy pamiętać o systematyczności.

angielski francuski niemiecki hiszpański