Posted on: 14 kwietnia 2021 Posted by: wlasciciel12 Comments: 0
Kremacja zwierząt co to jest

Masz za sobą trudny okres związany ze śmiercią Twojego pupila? Chcesz go upamiętnić, jednak nie wiesz w jaki sposób możesz to zrobić? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne muszą być dla Ciebie te dni i właśnie dlatego, postanowiliśmy stworzyć ten krótki poradnik, z którego dowiesz się czym jest kremacja zwierząt

Kremacja zwierząt – co to takiego?

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem kremacja. Słowo to przeważnie jednak dotyczy ludzi, okazuje się jednak, że przy użyciu dzisiejszych możliwości kremacja może być dostępna również dla właścicieli zwierząt. Dla osób, które nie mają pojęcia o co chodzi, już spieszymy z odpowiedzią. Otóż kremacja to nic innego jak spalenie (profesjonalne nazewnictwo to spopielenie) ciała zwierzęcia. Cały proces odbywa się w specjalnym piecu, który jest wyposażony w komorę kremacyjną. Sam zabieg kremacji trwa kilka godzin, jednak przygotowanie zwierzęcia może zająć dodatkowy czas.

Po co kremuje się zwierzęta?

Cóż, odpowiedź na to, czy kremacja psa lub kota ma sens, pozostawiamy do indywidualnego rozstrzygnięcia, warto jest jednak zaznaczyć, że pupile mieszkający z ludźmi często przez bardzo długi okres, stają się niejako członkiem rodziny. Każdy kto choć raz posiadał w swoim domu czworonoga, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ogromną stratą jest śmierć najlepszego, zwierzęcego przyjaciela. Kremacja kota http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zachodniopomorskie/ lub psa często ma wydźwięk terapeutyczny, właściciel może bowiem uczestniczyć w tym zabiegu, praktycznie przez cały czas jego trwania. Ludzie często traktują kremację jako formę ostatniego pożegnania. Możliwość uczestniczenia w kremacji jest dla właścicieli nie tylko czasem na pogodzenie się ze stratą, ale również swojego rodzaju upamiętnieniem ukochanego zwierzaka.

Ile kosztuje kremacja kota?

Koszt kremacji kota jest bardzo zróżnicowany, zależy on bowiem od wielu czynników, które są zmienne. Cena jaką trzeba zapłacić za kremację kota zależy między innymi od:
– cennika miejsca, w którym planowany jest zabieg,
– wielkości kota,
– stanu ciała kota,
– miasta, w którym ma zostać dokonana kremacja (warto jest wiedzieć, że są miasta, które cechują się wyjątkowo wysokimi cenami za tego typu usługi).
Są to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na cenę ten usługi.

Kremacja zwierząt co to jestWarto jest zdawać sobie sprawę z tego, że kremacja kota mimo wszystko zawsze będzie usługą znacznie tańszą niż dajmy na to kremacja psa. Dlaczego? Otóż cena kremacji psa jest droższa przede wszystkim dlatego, że psy są z natury zwierzętami większymi od kotów. Są oczywiście przypadki wyjątkowo dużych kotów lub psów małej rasy, jednak mimo to cena kremacji psa, będzie przeważnie prawdopodobnie nieco wyższa. Choć tak jak już wspominaliśmy, nie da się w sposób jednoznaczny określić dokładnej kwoty jaką trzeba zapłacić za zabieg kremacji pupila, szacuje się, że cena ta oscyluje w granicach 120 do nawet kilku tysięcy złotych. Od czego zależy tak duży przeskok? Kwota jaką należy wydać jest przede wszystkim konsekwencją indywidualnych wyborów właściciela, istnieją bowiem dwie opcje: kremacja grupowa oraz indywidualna. W przypadku kremacji grupowej właściciel nie otrzymuje prochów swojego pupila, są one bowiem zmieszane z prochami innych zwierząt. Jest to opcja zdecydowanie bardziej ekonomiczna, mimo to wiele osób decyduje się na kremację indywidualną, która polega na spopielenie jednego ciała zwierzęcia, dzięki czemu właściciel otrzyma jego prochy. Choć sam opis tego typu zabiegu może wydawać się bardzo odrażający, warto jest wziąć pod uwagę fakt, że często są to ostatnie chwile spędzone pomiędzy zwierzęciem, a właścicielem. Właśnie z tego powodu, wiele osób niejako celebruje tą chwilę, łapiąc każdy moment.

Plusy i minusy kremacji zwierząt

Sama ocena kremacji pupila powinna być w stu procentach indywidualnym zdaniem właścicieli. Mimo to warto jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele plusów tego rozwiązania. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym plusem jest oczywiście fakt, że właściciel otrzymuje prochy swojego pupila. Prochy ukochanego zwierzaka mają bardzo często wartość symboliczną, dla wielu osób są one swego rodzaju amuletem. Przeważnie jednak kremacja pozwala na swobodnego pochowanie zwłok bez konieczności dodatkowych pozwoleń (to tyczy się szczególnie dużym zwierząt). Co ciekawe, wiele krematoriów dla zwierząt ma w swojej ofercie także usługę rozpoznawania zwłok. Jest to opcja szczególnie przydatna w sytuacji, w której zwierzę zaginęło, a właściciele znaleźli zwłoki co do których nie mają pewności. Dzięki identyfikacji zwłok, możesz mieć pewności co do tego, że żegnasz się ze swoim przyjacielem. Jeśli chodzi o minusy, nie można pominąć tu bardzo ważnego aspektu jakim jest cena. Kwota jaką trzeba zapłacić za ten zabieg może okazać się zbyt wysoka, dla niektórych właścicieli.

Jak widzisz temat kremacji zwierząt jest niezwykle rozbudowany. Jeśli zatem zastanawiasz się nad kremacja swojego pupila, weź pod uwagę wszystkie za i przeciw i upewnij się, że trafi w dobre ręce.