Posted on: 16 lipca 2020 Posted by: wlasciciel Comments: 0

W dzisiejszych czasach dom to dla wielu ludzi największe życiowe osiągnięcie i najważniejszy cel. Niestety ten fakt powoduje, że ceny nieruchomości drastycznie rosną. Dlatego wielu ludzi nie może sobie pozwolić na tradycyjny, murowany dom. Na szczęście powstały alternatywy, które nie zmuszają nas do zadłużania się i odkładania pieniędzy przez długie lata. Tańszym rozwiązaniem stały się domy drewnianehttp://domyhbe.pl/pl/wiedza.

Znacznie różnią się one od budynków z cegły, jednak nie jest to wada. Drewniane konstrukcje dają wiele nowych możliwości, które ułatwiają formalności związane z budową oraz pozwalają zaoszczędzić spore sumy pieniędzy . Co powoduje, że domy drewniane są tak popularne? Czy będą one odpowiednie jako mieszkanie całoroczne?

Dom z drewna – letniskowy czy całoroczny?

Wielu ludziom wydaje się, że domy drewniane nadają się tylko jako domki letniskowe, jednak nie jest to prawda. Nowe technologie sprawiają, że drewno to idealny materiał także jako podstawa budynków całorocznych. Pozwala na swobodny przepływ powietrza przez ściany, dzięki czemu dom oddycha, jednak nie powoduje to, że wewnątrz jest zimno – przeciwnie. Domy z drewna charakteryzują się dużą pasywnością i są bardzo oszczędne w utrzymaniu. Jest to jeden z powodów, przez które są tak chętnie kupowane. Jednak często służą ludziom jako schronienie na czas urlopu. Są one tanie, dlatego nadają się jako domki letniskowe. Firmy zajmujące się produkcją takich budynków mają w ofercie wiele konstrukcji nie przekraczających powierzchni 35 metrów kwadratowych. Tak mały metraż nie wymaga pozwolenia na budowę, co znacznie przyspiesza formalności związane z tą inwestycją oraz ogranicza koszty. 

Wiele ludzi wybierając domy drewniane całoroczne decyduje się na takie o powierzchni 35 metrów. W pełni nadają się one jako przestrzeń mieszkalna dla jednej osoby, lub pary. Zazwyczaj składają się one z niewielkiej sypialni, salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki. Bardzo często inwestor decyduje się na taras, który latem zwiększa powierzchnię użytkową oraz pozwala zrelaksować się na świeżym powietrzu. 

Dom z drewna – rodzaje

Domy drewniane charakteryzuje przede wszystkim szybkość budowy. Wyróżniamy trzy rodzaje budownictwa, które wykorzystuje ten materiał. Są to:

  • domy prefabrykowane – budynki, które praktycznie w całości powstają w fabryce. Jest to najtańsza opcja, ponieważ nie wymaga dużego nakładu pracy podczas budowy. Dlatego postawienie domu na działce zajmuje od jednego do kilku dni. To najlepszy wybór dla każdego, komu zależy na czasie i chce zamieszkać w swoim mieszkaniu jak najszybciej 
  • domy szkieletowe (kanadyjskie) – to budynki, których konstrukcja opiera się na drewnianym szkielecie. Ich budowa jest dosyć szybka, bo trwa około cztery miesiące. Ze względu na użyte materiały, jest to dosyć tania opcja, która stopniowo staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Z roku na rok znacznie większa ilość ludzi decyduje się na wybudowanie domu w technologii szkieletowej. 
  • domy z bali – to domy drewniane o najładniejszym wyglądzie. Kojarzą się z pięknymi górskimi chatami. Jest to idealna opcja dla każdego, kto ceni sobie naturalne piękno. To budynki, które są wybierane jako lokale pod inwestycję. Często w budynkach z bali powstają gospody, karczmy oraz hotele. Drewno nadaje przytulnego klimatu takim miejscom.

domy drewnine remontWybór metody budowy domu drewnianego zależy od naszych preferencji. Jeśli zależy nam na tym, aby budynek powstał szybko, powinniśmy zdecydować się na technologię jaką są domy prefabrykowane, które montowane są w zaledwie kilka dni. Jeśli chcemy, aby wygląd domu był zbliżony do tradycyjnego, należy zastanowić się nad domem szkieletowym. Jednak domy drewniane w najlepszej okazałości prezentują się w konstrukcji z bali. 

Polecamy uwadze:

Domy z drewna – zalety 

Jeśli chodzi o zalety domów z drewna, jest ich wiele. Przede wszystkim mówi się, że mieszkańcy takich budynków żyją znacznie dłużej i zdrowiej niż Ci, którzy zamieszkują domy murowane. Dzieje się tak, dlatego że drewno przepuszcza powietrze, dzięki czemu ściany oddychają https://domyhbe.pl/pl/firma. Zapobiega to powstawaniu wilgoci oraz pleśni. Pozytywnie wpływa to na jakość powietrza, którym oddychamy, a w efekcie na nasze zdrowie. Jakie jeszcze zalety mają domy drewniane? Oto kilka z nich: 

  • Korzystna cena 
  • Szybkość budowy 
  • Możliwość posiadania małego domu bez pozwolenia na budowę
  • Możliwość postawienia domu na działce bez wylewania fundamentów (zamiast tego dom można postawić na bloczkach fundamentowych) 
  • Oszczędność energii oraz mniejsze rachunki za ogrzewanie 
  • Przyjazne środowisku
  • Modułowy dom z drewna można w każdej chwili przenieść w inne miejsce lub na inną działkę 

Domy drewniane to dobry wybór dla każdego, kto marzy o własnej nieruchomości, a nie stać go na dom murowany. Jednak nie jest to jedynie tańszy zamiennik dla drogiego budynku. Domy drewniane są miejscem przyjaznym dla ludzkiego zdrowia. Ponadto dzięki najnowszej technologii są budynkami pasywnymi, co pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Te cechy sprawiają, że domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością. 

angielski francuski niemiecki hiszpański